Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Turčianske KľačanyHľadať
 
 

Projekty obce

Projekty obce

Úspešná realizácia projektu „Rekonštrukcia a modernizácia verejného osvetlenia obce Turčianske Kľačany“.Vytlačiť
 

Obec Turčianske Kľačany úspešne zrealizovala projekt „Rekonštrukcia a modernizácia verejného osvetlenia obce Turčianske Kľačany“ zo získavaných finančných prostriedkov z Eurofondov

Obec Turčianske Kľačany úspešne ukončila realizáciu projektu „Rekonštrukcia a modernizácia verejného osvetlenia obce Turčianske Kľačany“ s celkovou výškou investičných výdavkov 221 420,92 EUR, pričom celkové oprávnené výdavky predstavovali sumu 221 420,80 EUR, z čoho obec získala 210 349,76 EUR vo forme nenávratného finančného príspevku. Hlavným cieľom projektu bolo zníženie energetickej náročnosti a nákladov na prevádzku verejného osvetlenia (VO) a zároveň skvalitnenie života v obci pomocou modernizácie VO. Projekt riešil zlepšenie technického stavu VO a zvýšenie informovanosti o efektívnom využívaní energie a smeroval k dosiahnutiu vysokej efektivity zvolených riešení pri zabezpečení takej sústavy verejného osvetlenia, ktorej technický stav bude plne zodpovedať všetkým prevádzkovým normám a požiadavkám. Zvolené technické riešenia spĺňali náročné požiadavky na efektivitu a údržbu celého zariadenia. 

Tento projekt bol podávaný v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast (http://www.economy.gov.sk/programove-obdobie-2007---2013-6117/127802s). Štatutárny orgán obce dňa 7. 1. 2013 podpísal zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku s poskytovateľom, ktorým je Ministerstvo hospodárstva  SR (www.economy.gov.sk) v zastúpení Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry, pričom táto zmluva nadobudla účinnosť 18. 1. 2013. K Zmluve o NFP boli počas realizácie projektu uzavreté celkovo 4 Dodatky. 

Začiatok realizácie aktivít projektu nastal v 06/2014 a ukončil sa v 12/2014. Fotodokumentácia alebo vizualizáciu realizácie aktivít projektu a výsledkov projektu boli dopĺňané priebežne podľa postupu prác na projekte.

Názov a sídlo prijímateľa: Obec Turčianske Kľačany, Turčianske Kľačany 179, 038 61  Vrútky

Tento projekt bol realizovaný s podporou EURÓPSKEJ ÚNIE

Európsky fond regionálneho rozvoja 

Investícia do Vašej budúcnosti

logo_fondy.png

 

 

 


 
 

Rekonštrukcia a modernizácia verejného osvetlenia obce Turčianske KľačanyVytlačiť
 

Prijímateľ: Obec Turčianske Kľačany
Výška finančného príspevku: 210 349,76 EUR
Vďaka podpore z finančných zdrojov z Európskej únie sa podarilo prostredníctvom projektu doplniť nové stožiare, výložníky, cestné svietidlá, poistkové komplety, stožiarové svorkovnice a regulačný ovládací model, výmena RVO za nové inteligentné RVO s reguláciou a pripojením na diaľkový dispečing s GSM modulom, čím sa prispelo k trvalo udržateľnému rozvoju tejto oblasti. Projekt prispel k bezpečnosti cestnej premávky a následne k zvýšeniu pohybu ľudí po obci a ich ochrane.
www.economy.gov.sk

logo_fondy.png

 

 

 

 


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka