Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Turčianske KľačanyHľadať
 
 

História obce

70. roky v Turčianskych Kľačanoch

Bežný život

Zaujímavosťou z tohto obdobia je skutočnosť, že sa uvažuje o plynofikácii obce, ktorá nie je dodnes, o pomenovaní ulíc, ktoré taktiež nie je dodnes, že sme prišli o matriku, ktorá sa presunula na Lipovec, že sme dostali pridelené vrútocké PSČ, že sa začína uvažovať o stavbe nového domu smútku (v 1972) a podarí sa ho postaviť až po revolúcii, v roku 1974 sa dokončila práca na stavbe partizánskeho bunkra, ktorý na nachádza v Kľačianskej doline. Stále nemáme poriadny obchod, zásobovanie v dedine je mizerné, ľudia sa neustále sťažujú a tak je to dodnes.

V roku 1974 je schválený územný plán na vytvorenie prímestskej aglomerácie Martin – Lipovec - Kľačany, v ktorej bude žiť 8 -10 000 obyvateľov!!! Tento zámer sa nikdy nepodarilo uskutočniť. Výstavba v Dúbravkách a Dúbravách je ukončená, dedina sa koncom 70tych rokov začína rozrastať o lokalitu Záhumnie – východ (smerom od kostola na cintorín).

V obci stále funguje JRD, obhospodáruje 102 ha ornej pôdy, 96 ha lúk, 87 ha pasienkov a starajú sa o 138 ks hovädzieho dobytka, z toho 72 kráv, 21 jalovíc a 45 kusov pre výkrm, ďalej majú 413 oviec.


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka